Vernisáž a výstava Ondřeje Suchochleba

Máme tu čest spolupracovat s chlumeckými autory! Již se blíží výstava jednoho z nich, kterou bude uvádět Jan Krátký z OsKs… Zde malé představení!

 

Ondřej Suchochleb se věnuje malbě a především produktové grafice. Tu tvoří většinou pro hudební kapely a také pro oděvní značky. Jsou to loga, booklety, plakáty nebo designy na trička.

V malbě nelze Ondřeje zařadit do jednotného výtvarného směru a ani se o to ve své tvorbě nesnaží. Tématicky se pohybuje v rozmezí od srozumitelného realistického a detailního stylu až po čistou abstrakci. Často mají jeho díla velice blízko k surrealismu nebo metafyzické malbě. V poslední době se ale zabývá především návrhy grafických designů. Ve svých motivech se inspiruje filmem, hudbou, komiksem. Vliv komiksu a jeho typických rysů, jako je zintenzivňování barev, kresebná lineárnost a jednoduchá stylizace nelze v jeho tvorbě přehlédnout. Umělecky a manažersky stojí za značkou oblečení Limen Clothing, kterou sám v roce 2011 založil. Od začátku roku 2017 začal své grafické návrhy také realizovat na lidskou kůži, umělecká díla Ondřeje Suchochleba tak můžete vídat nejen v galeriích a soukromých sbírkách, ale také běžně na ulici, nebo třeba na koupališti.